Archive for Srpen, 2008

Nanebevzetí Panny Marie a svátek Sv. Gerasima

Jako každý rok se zítra 15.8. bude konat velký svátek Nanebevzetí Panny Marie. Lidé se sejdou ráno v kostelech na bohoslužbu, kam se mohou podívat i turisté. Hned následující den se koná další velký svátek Sv. Gerasima, během kterého se sejdou řečtí věřící v klášteře Sv. Gerasima v údolí Omala. Během tohoto svátku se koná procesí, kdy je vynášen sarkofág s mumií tohoto světce. Z tohoto důvodu je na ostrově Kefallonia přelidněno. Kromě Řeků sem v tomto období přijíždí také mnoho turistů z Itálie. Je to znát hlavně na dopravní situaci ve městech, ale také u pláží, kde je trochu problém s parkováním, protože je všude spoustu aut.

Napsal dne 14. Srpen, 2008 , Žádné komentře

Festival vína

V sobotu 9.8. se ve vesnici Mantzavinata u městečka Lixouri koná festival vína. Tato akce je na Kefalonii každý rok. Zváni jsou všichni milovníci vína a řeckého tance. Vstup je volný, víno zdarma. Na místě se platí pouze jídlo. K ochutnávce vína hraje řecká hudba a tančit může každý, kdo má chuť.
Typicky řecky se nikde neuvádí začátek, ale odhadujeme to mezi 20:00 – 21:00.

Napsal dne 4. Srpen, 2008 , Žádné komentře

Pláž Platia Amos

Schody na pláž Platia Amos jsou opět přístupné a dá se po nich sejít dolů na pláž. Na začátku sezóny 2007 tak vydatně pršelo, že déšť strhl kus skály, která spadla na schody, poničila zábradlí a bránila v přístupu na pláž.
Trvalo to celý rok, než se Řekové rozhodli suť odklidit a pláž znovu zpřístupnit! V závěrečné části jsou schody pořád nedodělané, ale na pláž se dá sejít.

Napsal dne 1. Srpen, 2008 , Žádné komentře

Počasí na Kefalonii

Letos je počasí na Kefaloni proti loňskému roku příjemnější. Rána a večery jsou chladnější, takže se dá spát bez klimatizace a přes den se teploty pohybují kolem 35°C…ideální podmínky na koupání. (vloni v tomto období byla na Kefalonii tropická vedra)

Napsal dne 1. Srpen, 2008 , Žádné komentře

 

TOPlist