Archive for Srpen, 2009

Srpen na Kefallonii

Na Kefalonii se plně rozjela hlavní sezóna, což je znát na plážích po celém ostrově, kde jsou kromě turistů i Řekové, kteří sem přijeli hlavně oslavit dva velmi významné svátky:
15.8. – svátek Nanebevzetí Panny Marie
16.8. – svátek Svatého Gerasima (patrona ostrova)
Během svátků se i turisté mohou zúčastnit mší v místních kostelech, které budou probíhat zejména ve večerních hodinách (cca od 18:00).
V klášteře Sv. Gerasima v údolí Omala se bude konat dokonce procesí, během kterého bude vynesen sarkofág s mumií Sv. Gerasima. Procesí jde k platanu nedaleko kláštera, který zasadil sám Sv. Gerasimos.
Náboženské svátky nejsou ovšem jedinou událostí příštích dní na ostrově Kefallonia.
7.8. se bude v Lixouri na místním stadionu konat koncert známého řeckého zpěváka Antonise Remose. Začátek akce je ve 21:30. Vstupné je 20 EUR. Lístky je nutné koupit předem!
8.8. jsou všichni turisté zváni na festival vína, který proběhne ve vesnici Mantzavinata nedaleko osady Xi. Během akce lze shlédnout vystoupení taneční školy z Lixouri. K tanci a poslechu bude hrát živá kapela (cca od 21:30). Vstupné se pohybuje kolem 6 EUR a platí se na místě. V ceně vstupného je ochutnávka místních vín (limit neomezený!).

Napsal dne 5. Srpen, 2009 , Žádné komentře

 

TOPlist